KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14886226
nr 1488 6226
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Motiv från Venedig. Signerad. Olja på pannå, 48x58 cm, yttermått inklusive ram: 60x71 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 september 2022
kl 20:20:04
1/9 12:40:27
100 kr
5/9 19:59:37